آیا مثل یه آدم پولدار فکر می‌کنی؟ اینها باورهای مشترک پولدارهای خودساخته است:

۱- پول می‌تونه خوشبختی بیاره

پولدارها می‌دونن که اگرچه داشتن پول تضمینی برای خوشبختی نیست، ولی به خوشبختی کمک می‌کنه. پول، بیشتر از هر چیزی، آزادی میاره؛ این آزادی که کاری که دلت می‌خواد رو با شرایط دلخواه خودت انجام بدی. این افسانه که پول خوشبختی نمیاره، بیشتر ساخته و پرداخته ذهن آدم‌هاییه که تجربه‌اش رو نداشته‌ان.

۲- آموزش رسمی معمولا بی‌مصرفه

مدرک و دکترا شاید حس امنیت تو رو بالا ببره، اما راه رسیدن به ثروت رو صاف نمی‌کنه. پولدارهای خودساخته متخصص جمع کردن دانش و مهارت عملی و کاربردی و نامعمول هستن، مثل اعتماد به نفس، رهبری، مدیریت فردی، خودشناسی، فروش، بازاریابی، خلاقیت و آینده‌بینی. اون‌ها روی خودشون سرمایه‌گذاری می‌کنن.

۳- اشتیاق نتیجه می‌ده

به چشم خیلی‌ها، شاید به نظر برسه که پولدارها تمام مدت مشغول کارن. اما راز اونها اینه که کاری که دوست دارن رو انجام می‌دن و براش پول هم می‌گیرن. با این کار، می‌تونن خودشون رو به اندازه‌ای وقف کار کنن که دیگران واقعا در توانشون نیست. بیشتر آدم‌ها دچار این اشتباه می‌شن که وقتشون رو به پول می‌فروشن، و هیچ‌وقت از این دام خلاص نمی‌شن.

۴- بی‌ثباتی، فرصت‌سازه

بیشتر آدم‌ها ارزش زیادی برای ثبات و قطعیت و امنیت خاطر قائل هستن. به همین دلیله که در شغلی که ازش متنفرن باقی می‌مونن، یا درسی رو می‌خونن که بهش نیاز ندارن. اما آدم‌هایی که بلدن با نبود قطعیت و ثبات کنار بیان، این بی‌اطمینانی براشون فرصت‌های بی‌نظیر و هیجان‌انگیزی به همراه میاره که کمتر کسی قدرش رو می‌دونه. آدم‌هایی که می‌تونن به دل به دریا بزنن، همیشه جلوتر از کسانی خواهند که قادر به این کار نیستن، چون آینده قطعیت و اطمینان نداره.

۵- با کم‌توقعی نمی‌شه به جایی رسید

به ما یاد داده‌ان که با کم کردن از توقعات‌مون، از نتیجه تلاش‌هامون سرخورده نشیم. و درست هم هست. سرخوردگی حس بدیه. اما هیچ کس هم تا به حال با کم‌توقعی به گنج نرسیده.

این باورهای پولدارهای خودساخته به درد هر کسی نمی‌خوره، اما مثل هر باور دیگه‌ای، آزادیم که بپذیریم یا نه.

منبع : فرانش

درباره نویسنده

سامان

فارغ التحصیل کارشناسی نرم افزار، علاقه مند به برنامه نویسی، طراحی وب، تکنولوژی های نوین، یادگیری و فیلم

مشاهده تمام مقالات