امروز بنا به تقویم قرار است شرکت اپل سیستم عامل موبایل جدید خود، یعنی iOS ۸ را منتشر کند. در حالی که اپل این سیستم عامل جدید را در کنفرانس سالانه خود معرفی کرده بود، بسیاری از کاربران به این امید که این نسخه بهتر و سریع‌تر از نسخه ۷ باشد، از مدت‌ها پیش منتظر رسیدن آن بودند؛ اما آیا باید iPhone خود را آماده نصب این نسخه جدید کنید؟
به گزارش «یک برنامه نویس» و نه نقل از «تابناک»، قرار است امروز سیستم عامل iOS ۸ منتشر شود؛ اما نکته‌ای که در خصوص آن وجود دارد، اینکه این سیستم عامل، تنها بر روی iPhone ۴S و بالا‌تر از آن قابل نصب خواهد بود و اپل هیچ پشتیبانی در این به‌روز‌رسانی از iPhone ۴ و ماقبل آن ندارد.

چه امکانات جدید در iOS 8 وجود دارد؟

از امکانات جدید این نسخه از iOS می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

iMESSAGE: با این ابزار اکنون به سادگی این امکان را دارید که متون و صدای خود را با دوستان به اشتراک بگذارید. همچنین اپل در این نسخه امکان به اشتراک‌گذاری تصاویر و فیلم‌ها را نیز سهولت بخشیده است. امکان پیام‌رسانی گروهی اکنون به کاربران این اجازه را می‌دهد که به خوبی Conversation‌های خود را مدیریت کنند و همچنین امکان نمایش موقعیت جغرافیایی نیز فراهم شده است.

PHOTOS: در iOS ۸ نرم‌افزار Photo چند قابلیت خوب برای ویرایش تصاویر را به خود می‌بیند. با استفاده از ابزارهای هوشمند ویرایشی می‌توانید به سرعت، نور و رنگ را در تصاویر تنظیم نمایید. همچنین ابزارهای جداگانه‌ای برای تنظیم شفافیت، روشنایی، کنتراست و سایه‌ها تعبیه شده است.

QUICKTYPE: صفحه کلید اصلی اپل یعنی Quicktype اکنون بسیار هوشمند شده است. این ابزار اکنون تشخیص می‌دهد که شما در حال وارد کردن چه متنی هستید و بنا بر آن، کلمات بعدی را به شما پیشنهاد می‌دهد. این پیشنهاد بر اساس نگارش‌های قبلی شما و همچنین سبک نگارش شماست. همچنین Quicktype به مرور زمان هوشمند‌تر از گذشته نیز می‌شود.

iOS-8-Supports-QuickType-Third-Party-Keyboards-Like-SwiftKey

HEALTHKIT: این ابزار جدید که مخصوص ‌رصد سلامت کاربران طراحی شده، به شما اجازه می‌دهد ‌اطلاعات مفید سلامت و ورزش را از منابع گوناگون جمع‌آوری کنید و همچنین می‌تواند به شما بگوید ‌وضعیت سلامت شما در چه حالتی است. البته این ابزار ارتباط تنگاتنگی با ساعت هوشمند اپل دارد که ضربان قلب شما و میزان فعالیت روزانه را رصد کرده و اطلاعات آن را مستقیم‌ به HealthKit می‌فرستد.

HEALTHKIT

FAMILY SHARING:این ابزار‌ خودکار همه افراد یک خانواده را در ارتباط با هم قرار می‌دهد و آن‌ها را از موقعیت جغرافیایی یکدیگر و دستگاه‌های آن‌ها با خبر می‌سازد. همچنین امکان به اشتراک‌گذاری تصاویر، فیلم‌ها و موسیقی برای دیگر اعضا را فراهم می‌کند.

FAMILY-SHARING

اینها از مهم‌ترین تغییراتی است که iOS ۸ نسبت به نسخه پیشین خود دارد. البته شاید امروز نیز مانند سال گذشته و به هنگام انتشار نسخه ۷ iOS برای بروز رسانی کمی زود باشد و به دلیل حجم بالای مراجعات برای بروزرسانی مشکلاتی در این زمینه پیش آید. از زمان انتشار این خبر تا ‌انتشار iOS ۸ تنها حدود هفت ساعت زمان باقی است. در نتیجه این بستگی به شما دارد که ‌چه زمانی برای به‌روز‌رسانی گوشی هوشمند خود اقدام کنید.

درباره نویسنده

سامان

فارغ التحصیل کارشناسی نرم افزار، علاقه مند به برنامه نویسی، طراحی وب، تکنولوژی های نوین، یادگیری و فیلم

مشاهده تمام مقالات